Župany
  • info@alotex.cz
  • 799 506 765
 • NOVINKY NA EMAIL

  Alotex   /   Jak si vybrat kojicí podprsenku

  Jak si vybrat kojicí podprsenku

  Rozhodla jste se koupit si kojicí podprsenku a nevíte si rady? Máme pro vás několik tipů, jak si vybrat tu správnou podprsenku pro kojící ženu. Prsa se vám během těhotenství, a také po porodu pravděpodobně zvětší, proto je důležité počítat s jakousi velikostní rezervou. Nejvhodnější je kupovat kojicí podprsenku až po šestinedělí, nebo alespoň koncem těhotenství (nejdříve v 8. měsíci těhotenství). 

  Výhody kojicích podprsenek

  Připadá vám výběr kojicích podprsenek velmi malý a omezený? Jste zvyklé nosit push-up podprsenky v módních barvách a najednou si máte pořídit "obyčejnou" podprsenku bez výztuže a kostic a s širokými ramínky? Ano, kojicí podprsenky jsou speciálně vyrobeny pro kojící ženy, jejichž prsa potřebují v období kojení maximální pohodlí.

  Proto jsou kojicí podprsenky bezešvé, s širokými odlehčenými ramínky, jsou vyrobeny z prodyšného materiálu, mají zapínání vpředu nebo snadno odklápějící se přední díly košíčků, které vám poskytnou možnost diskrétního kojení. Kojicí podprsenky mívají zesílenou, dvojitou či prošitou spodní část košíčku, aby vašim prsům poskytly dostatečnou podporu. A v neposlední řadě tou největší výhodou kojicí podprsenky je to, že rozepnout háček nad košíčkem a dostat se k prsu dokážete jednou rukou

  Výběr kojicí podprsenky

  • Nejprve si klasicky změřte obvod hrudníku pod prsy a pak obvod hrudníku přes bradavky, jako byste kupovala klasickou podprsenku.
  • U obvodu hrudníku není třeba počítat se zvětšením, kupujete-li si kojicí podprsenku po porodu či na konci těhotenství.
  • Obvod podprsenky volte proto takový, jaký jste nyní naměřila.
  • Důležitější je zvolit si alespoň o jednu velikost větší košíček podprsenky.
  • Většině žen se zvětší velikost košíčku o jednu až dvě velikosti.
  • Musíte počítat také s tím, že do podprsenky budete dávat absorpční tampóny, aby vám mléko neprosakovalo přes oblečení. 

  Kojicí podprsenka s kosticemi, nebo bez?

  Podprsenku s kosticemi preferují spíše ženy s menším poprsím. Obecně se doporučují spíše kojicí podprsenky bez kostic. Kostice totiž mohou při nevhodně zvolené velikosti podprsenky tlačit, způsobovat otoky vašich prsou a také omezit, či dokonce zastavit tvorbu mateřského mléka. 

  Kvalitní kojicí podprsenky se vyplatí

  Jelikož kojicí podprsenku budete nosit často, vyplatí se investovat do kvalitní podprsenky z prodyšného materiálu, která vám poskytne maximální komfort. Prohlédněte si naše kvalitní kojicí podprsenky za příznivé ceny.